Douglas Costa zdecydowany, nie chce opuszczać Juve

Douglas Costa
Douglas Costa fot. Grzegorz Wajda

Douglas Costa według doniesień CalcioMercato.com odrzucił propozycję z Manchesteru United dotyczącą jego transferu do ekipy z Old Trafford. Zawodnik ma jednocześnie plan, aby przekonać trenera Andreę Pirlo do tego, aby na niego stawiał.

Czytaj dalej…

Douglas Costa ma kontrakt z klubem z Piemontu ważny do końca czerwca 2022 roku. W ostatnim czasie piłkarz na Półwyspie Apenińskim uchodzi za synonim słowa “kontuzja”, na co wpływ ma fakt, że zawodnik częściej musi dochodzić do optymalnej sprawności po odniesionym urazie, niż gra.

Nie jest żadną tajemnicą, że w związku z powyższym, Juventus był otwarty na rozstanie z zawodnikiem. Nie tylko fakt, że Douglas Costa uchodzi za piłkarza kontuzjogennego, miał przekonywać działaczy Bianconerich do jego sprzedaży, ale też to, że Brazylijczyk ma już 30 lat, co sprawia, że jego piłkarski “prime-time” być może już minął.

Popularny serwis CalcioMercato.com twierdzi, że sternicy Czerwonych Diabłów chcieli rozpocząć negocjacje z Juve w sprawie transferu z udziałem byłego zawodnika Bayernu Monachium. Kłopot w tym, że Douglas Costa nie był tego typu rozwiązaniem zainteresowany, chcąc nadal bronić barw Juventusu.

Wszędzie dobrze, ale w Juve najlepiej?

Manchester United wygląda zatem na to, że nawet nie miał okazji do tego, aby przekonać 31-krotnego reprezentanta Brazylii do tego, aby ten zmienił barwy klubowe. Taki stan rzeczy miał sprawić, że władze klubu z Old Trafford skupiły swoją uwagę na Ousmane Dembele z FC Barcelony.

Douglas Costa do Juve dołączył latem 2018 roku za 40 milionów euro. Jak na razie w szeregach teamu z Turynu piłkarz wystąpił łączne w 103 spotkaniach, notując 10 trafień i 21 asyst.

Komentarze