Douglas Costa dostał ultimatum od Juventusu?

Douglas Costa
Douglas Costa fot. Grzegorz Wajda

Douglas Costa ma dwa miesiące na to, aby przekonać sterników Juventusu FC do tego, aby zostać w klubie, twierdzi La Gazzetta dello Sport. Brazylijczyk pod względem sportowym co prawda jest w stanie zapewnić dużą jakość Starej Damie. Niemniej kłopotem są częste urazy piłkarza.

Czytaj dalej…

Douglas Costa trafił do teamu z Piemontu z Bayernu Monachium w 2018 roku, kosztując wówczas 40 milionów euro. 29-latek w szeregach Bianconerich wystąpił łącznie w 90 spotkaniach, notując dziewięć trafień. Obecny kontrakt zawodnika wygasa w 2022 roku.

Kłopoty zdrowotne problemem Douglasa Costy

W trakcie swojego pobyty w szeregach Juve piłkarz miał już kilka kontuzji łydki, czy uda. Ponadto zawodnik niejednokrotnie miał kłopoty z urazami mięśniowymi. Taki stan rzeczy wpłynął na to, że Brazylijczyk łącznie w trakcie blisko dwóch lat spędzonych w Juventusie, był wyłączony z gry przez kilka miesięcy.

Najpopularniejszy dziennik sportowy we Włoszech daje jasno do zrozumienia, że Douglas Costa ma bliznę na jednym z mięśni, który już zawsze będzie doskwierać zawodnikowi. Tym samym 31-krotny reprezentant Brazylii już nigdy nie będzie w stu procentach zdrowy.

Komentarze