Milan wznowił rozmowy ws. nowej umowy Donnarummy

Gianluigi Donnarumma
Gianluigi Donnarumma fot. Grzegorz Wajda

AC Milan i agent Gigi Donnarummy w osobie Mino Raioli wznowili rozmowy na temat nowego kontraktu zawodnika z klubem z Lombardii, donosi MilanNews.it. Obecna umowa reprezentanta Włoch z mediolańską ekipą wygasa z końcem czerwca 2021 roku.

Czytaj dalej…

Milan stoi zatem przed wyzwaniem przedłużenia kontraktu ze swoim kluczowym bramkarzem. Jeśli obie strony nie dojdą do porozumienia, to przesądzone powinno być, że 21-latek zmieni klub. Raczej mało prawdopodobne jest, aby Rossoneri pozwolili odejść Donnarummie latem przyszłego roku na zasadzie wolnego transferu.

Ważne, że jest chęć porozumienia z obu stron

W każdym razie pierwsze głosy związane z efektami rozmów dotyczących nowego kontraktu dla bramkarza mogą być optymistyczne dla kibiców Czerwono-czarnych. Klub podobno jest blisko konsensu z golkiperem, więc realny jest scenariusz, że Donnarumma złoży podpis pod nową umową, która miałaby obowiązywać do końca czerwca 2023 roku.

W każdym razie wciąż do omówienia pozostaje jeszcze wiele kwestii, jak na przykłada zarobki zawodnika. Przypomnijmy, że obecnie Donnarumma może liczyć na apanaże w wysokości sześciu milionów euro rocznie. Nie jest tajemnicą, że Milan chciałby, aby wynagrodzenie dla zawodnika było podzielone między kwotę podstawową stałą i premie uzależnione od różnych czynników.

Młody golkiper w trakcie trwającego sezonu wystąpił w 24 spotkaniach, zachowując w 10 z nich czyste konto. Donnarumma powinien być gotowy do tego, aby poprawić swój bilans już 22 czerwca w starciu Milanu z US Lecce.

Komentarze