Dlaczego Kessie latem nie trafił do Napoli? Zdecydowały dwa powody

Franck Kessie
Franck Kessie fot. Grzegorz Wajda

SSC Napoli dzisiaj wieczorem zmierzy się w hicie ósmej kolejki Serie A z AC Milanem. Tymczasem w trakcie ostatniej sesji transferowej bliski wzmocnienia ekipy z Kampanii według doniesień mediów był Franck Kessie. Ostatecznie reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej nie dołączył do drużyny z Lombardii. Co miało na to wpływ? Informacje w tej sprawie pojawiły się na łamach CalcioMercato.com.

Czytaj dalej…

SSC Napoli w powszechnej opinii było poważnie zainteresowane pozyskaniem Franka Kessiego. Doniesienia w tej sprawie pojawiały się między innymi na łamach La Gazzetta dello Sport, czy CalcioMercato.com.

Gennaro Gattuso miał poprosić władze Azzurrich o silnego fizycznie pomocnika. Idealnie do tego profilu pasował piłkarz Rossonerich. Chociaż ostatecznie przedstawiciele ekipy z Kampanii zdecydowali się na pozyskanie Tiemoue Bakayoko z Chelsea FC. W każdym razie pierwszym wyborem trenera Napoli miał być Kessie.

Nie tylko finanse zdecydowały

CalcioMercato.com sugeruje jednak na swoich łamach, że klub z Kampanii nigdy nawet nie rozpoczął negocjacji z Milanem w sprawie piłkarza. Wpływ na taki stan rzeczy miały dwa powody. Po pierwsze Iworyjczyk chciał zostać w szeregach Rossonerich, a po drugie Milan oczekiwał za swojego zawodnika ponad 30 milionów euro.

W kontekście Francuza Bakayoko przypomnijmy, że 26-latek trafił do teamu z południa Włoch na wypożyczenie bez opcji transferu definitywnego.

Komentarze