De Sciglio i Douglas Costa nie chcą rozstać się z Juve

Douglas Costa
Douglas Costa fot. Grzegorz Wajda

Juventus FC według ostatnich doniesień może pozyskać Federico Chiesę z ACF Fiorentiny. Okazuje się jednak, że transfer z udziałem reprezentanta Włoch jest możliwy dopiero, jeśli mistrz Włoch sprzeda któregoś ze swoich zawodników. Kłopot w tym, że Douglas Costa odrzucił ofertę od Wolves, Mattia De Sciglio z Celticu FC, a Sami Khedira ma wypowiedzieć umowę z Juve za porozumieniem stron.

Czytaj dalej…

Juventus FC podobno doszedł już do porozumienia w sprawie pozyskania Chiesy. Klub z Piemontu ma wypożyczyć piłkarza za 10 milionów euro ze zobowiązaniem do transferu definitywnego za 50 milionów euro, co byłoby spłacane przez cztery lata. Niemniej na przeszkodzie do tego typu transakcji stoi to, że najpierw Juventus musi uszczuplić swoją kadrę, sprzedając jednego z zawodników.

Corriere dello Sport informuje na swoich łamach, że ostatnio Włoch De Sciglio odrzucił propozycję gry w szeregach Celticu, a Douglas Costa nie chciał przenieść się do Wolverhampton Wanderers, co komplikuje poważnie plany władz Starej Damy. W kontekście tego pierwszego kluczowe miało być to, że przedstawiciel ligi szkockiej ostatecznie nie będzie grał w Lidze Mistrzów, a w Lidze Europy, bo został wyeliminowany przez Ferencvaros.

Skomplikowana sprawa

Włoski obrońca nie jest jednak jedynym, który nie zamierza rozstawać się z klubem z Piemontu. Podobne podejście do sprawy reprezentuje Brazylijczyk Douglas Costa. Cena wywoławcza za byłego zawodnika Bayernu Monachium szacowana jest 40 milionów euro. Zawodnik zarabia też nie mało w klubie z Serie A, bo 6 milionów euro rocznie. Kontrakt zawodnika obowiązuje do końca czerwca 2022 roku.

Za porozumieniem stron umowę ma natomiast rozwiązać Niemiec Khedira. Zawodnik jednak ani myśli zrzec się wynagrodzenia, które na mocy umowy z Juve mu się na należy, a mowa o niemałej sumie, bo Khedira w turyńskiej ekipie może liczyć na apanaże w wysokości 6,5 miliona euro rocznie.

Jedynym zawodnikiem turyńskiej drużyny, który może w końcówce trwającego okienka transferowego zmienić klub, wydaje się Daniele Rugani. W każdym razie Włoch ma zostać tylko wypożyczony do Stade Rennes bez opcji transferu definitywnego. W każdym razie przynajmniej na rok piłkarz zniknie z listy płac Juventusu, bo przedstawiciel Ligue 1 przejmie zobowiązania finansowe wobec zawodnika, który rocznie może liczyć na zarobki w wysokości 3,5 miliona euro.

Komentarze