David Silva z trzyletnim kontraktem w Lazio?

David Silva
David Silva fot. Stefan Constantin / SPORT PICTURES

Zainteresowanie Lazio Rzym pozyskaniem Davida Silvy nie jest już tajemnicą. Prezydent włoskiego klubu Claudio Lotito liczy na przekonanie doświadczonego Hiszpania do dołączenia do zespołu ze Stadio Olimpico. Włoskie media przekazują kolejne informacje w tej sprawie.

Czytaj dalej…

34-letni David Silva będzie latem dostępny na zasadzie wolnego transferu, bowiem z końcem obecnego sezonu wygasa jego umowa z Manchesterem City. Były reprezentant Hiszpanii jest ciekawą opcją dla wielu klubów, bowiem cały czas utrzymuje wysoką formę. Latem czeka nas więc ciekawa rywalizacja o jego pozyskanie.

We wtorek włoskie media poinformowały, że wśród klubów zainteresowanych jego pozyskaniem znajduje się Lazio Rzym, które chce wzmocnić drużynę przed rywalizacją w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. Dziś Corriere dello Sport informuje o szczegółach propozycji, którą Biancocelesti mogą przedstawić piłkarzowi.

Lazio jest podobno przygotowane na zaoferowanie Hiszpanowi umowy na dwa lub nawet trzy lata, dzięki której zarabiałby od czterech do pięciu milionów euro rocznie. Wynagrodzenie to znacząco odbiega od wynagrodzenia proponowanego piłkarzowi przez katarski Al-Sadd, ale Davida Silvę może skusić perspektywa kontynuowania występów w Lidze Mistrzów.

Oferty z Kataru, MLS i Hiszpanii

David Silva, który ostatnie dziesięć lat spędził w Manchesterze City, jest kuszony przez kluby z różnych zakątków świata. Lukratywną ofertę złożyli mu przedstawiciele katarskiego Al-Sadd, którego trenerem jest Xavi Hernandez. Hiszpan mógłby tam liczyć na zarobki w wysokości ośmiu milionów euro rocznie.

Piłkarz ma również możliwość kontynuowania swojej kariery za oceanem. Jego sprowadzeniem zainteresowani są przedstawiciele występującego w MLS Interu Miami. Cały czas w grę wchodzi również jego powrót do Hiszpanii, choć na ten monet wydaje się to mało prawdopodobne.

Komentarze