Darmian przychodzi, Dalbert odchodzi

Kibice Interu
Kibice Interu fot. Sport pictures.eu

Matteo Darmian jest o krok od przenosin do Interu Mediolan. Jak informuje Sky Sport Italy, 30-letni obrońca Parmy przejdzie w piątek badania medyczne przed finalizacją jego transferu do Nerazzurrich, a następnie dołączy do drużyny prowadzonej przez Antonio Conte. Bliski odejścia z mediolańskiego klubu jest natomiast Dalbert.

Czytaj dalej…

Końcówka okna transferowego jest bardzo pracowita dla władz Interu. Nerrazzuri jeszcze przed weekendem powinni sfinalizować transfer doświadczonego obrońcy Parmy – Matteo Darmiana. Oba kluby doszły w tej sprawie do porozumienia już jakiś czas temu, a kwota transferu ma opiewać na 2,5 miliona euro.

Były reprezentant Włoch do Serie A wrócił latem ubiegłego roku, po czteroletnim pobycie na Old Trafford, którego nie może jednak zaliczyć do udanych. W tym czasie wystąpił w zaledwie 60 spotkaniach Premier League, zdobywając jednego gola. Po powrocie wystąpił w 35 ligowych meczach w barwach Parmy, raz wpisując się na listę strzelców. Wcześniejbronił barw także takich klubów jak Milan, Padova, Palermo i Torino.

Dalbert wraca do Francji

Z zespołem Nerazzurrich przed zamknięciem okna transferowego prawdopodobnie pożegna się Dalbert. 27-letni zawodnik, który poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Fiorentinie, jest bliski powrotu do Francji. Brazylijczyk, który w piątek przejdzie badania medyczne, ma przejść na zasadzie wypożyczenia do Stade Rennes. W umowie między klubami znajdzie się również opcja definitywnego transferu za 12 milionów euro.

Dalbert zawodnikiem Interu Mediolan został latem 2017 roku, kiedy mediolański klub sprowadził go za 21 milionów euro z OGC Nice. Od tamtej pory wystąpił w jego barwach w zaledwie 26 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach. W poprzednim sezonie rozegrał natomiast 31 spotkań w Serie A dla Fiorentiny.

Komentarze