Ronaldo chce Jimeneza w Juve?

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

La Gazzetta dello Sport sugeruje na swoich łamach, że Cristiano Ronaldo przekonywał władze Juventusu FC do tego, aby te pozyskała Raula Jimeneza z Wolverhampton Wanderers. 29-latek od dłuższego czasu znajduje się w orbicie zainteresowania Starej Damy, ale jak na razie do finalizacji transferu nie doszło.

Czytaj dalej…

Meksykanin do ekipy z siedzibą na Molineux Stadium trafił latem minionego roku z Benfiki Lizbona. Zawodnik z marszu stał się jedną z pierwszoplanowych postaci w szeregach Wilków.

Kolejka chętnych po Meksykanina

W ostatniej kampanii Raul Jimenez wystąpił łącznie w 55 spotkaniach, w których zdobył 27 bramek, notując również 10 asyst. Obecna umowa piłkarza obowiązuje do 2023 roku. Rynkowa wartość zawodnika szacowana jest na ponad 36 milionów funtów (40 milionów euro).

Warto jednak podkreślić, że nie tylko klub z Piemontu jest zainteresowany zawodnikiem, który legitymuje się również 82 występami w reprezentacji Meksyku. W kontekście przyszłości Jimeneza pisano w angielskich mediach też o Man Utd.

Raul kluczem do kolejnych sukcesów Juve?

Dodajmy, że utalentowany środkowy napastnik w znacznym stopniu przyczynił się do wywalczenia siódmego miejsca w Premier League w sezonie 2019/2020, a także gry w 1/4 finału Ligi Europy.

Komentarze