Correa w Juve, El Shaarawy w Lazio?

Stephan El Shaarawy
Stephan El Shaarawy fot. Stefan Constantin / Sport Pictures

Joaquin Correa może niebawem zmienić barwy klubowe, sugerują włoskie media. Zawodnik znajduje się na celowniku Juventusu FC. Argentyńczyk ma kontrakt ważny z klubem z Wiecznego Miasta ważny do końca czerwca 2024 roku. Rzymianie podobno już znaleźli ewentualnego następcę.

Czytaj dalej…

Joaquin Correa w przypadku przeprowadzki do teamu ze stolicy Piemontu miałby wzmocnić w jej szeregach ofensywę. Warto zaznaczyć, że team z Wiecznego Miasta ma już plan, kim zastąpić argentyńskiego zawodnika. Włoscy dziennikarze przekonują, że Lazio chciałoby pozyskać Stephana El Shaarawy’ego.

Corriere dello Sport podaje, że Juventus zaproponował Correi dwuletnie wypożyczenie z opcją transferu definitywnego za 50 milionów euro. Zawodnik w sierpniu skończył 26 lat. Od momentu, gdy dołączył do stołecznej ekipy z Sevilli FC, zaliczył w jej szeregach 79 spotkań, w których zdobył 30 bramek.

Correa kuszony przez Starą Damę

W kontekście samej transakcji wygląda na to, że do porozumienia jednak daleka droga. Tym bardziej że rzymianie oczekują za swojego zawodnika 80 milionów euro.

W kontekście reprezentanta Włoch w osobie El Shaarawy’ego warto odnotować, że w przeszłości grał on w szeregach AS Romy. Aktualnie zawodnik broni barw chińskiego Shanghai Shenhua. Do teamu z Azji piłkarz trafił latem 2019 roku za 16 milionów euro. Jak na razie w egzotycznej drużynie piłkarz zaliczył 19 meczów, notując w nich cztery trafienia i trzy asysty.

Komentarze