Commisso: Nie otrzymaliśmy żadnej oferty ws. Chiesy

Federico Chiesa
Federico Chiesa fot. Grzegorz Wajda

Federico Chiesa ma kontrakt ważny z ACF Fiorentiną do końca czerwca 2022 roku. Swego czasu zainteresowanie piłkarzem według mediów wyrażały takie kluby jak Inter Mediolan, czy Juventus. Właściciel Fiołków Rosso Commisso ujawnił jednak, że do klubu nie wpłynęła na razie żadna oferta w sprawie reprezentanta Włoch.

Czytaj dalej…

Federico Chiesa to jeden z tych zawodników, który może budzić największe zainteresowanie w szeregach Violi. 22-latek ma na swoim koncie 134 występy w Serie A, w których zdobył 25 bramek, notując też 22 asysty.

Plotki medialne dementowane

Ostatnio pojawiły się głosy, że AC Milan złożył ofertę Fiorentinie ws. Chiesy, oferując Lucasa Paquetę i 20 milionów euro. Zdementował te informacje sternik klubu z Florencji.

– Na dzisiaj nie otrzymaliśmy żadnych ofert dotyczących Chiesy. Nigdy ich zresztą nie było. Jeśli ktoś uzna, że kłamię, niech wskaże odpowiednie dokumenty i udowodni, że się mylę – mówił Commisso w rozmowie z Rtv38.

– Lubię Chiesę. Obiecałem mu zresztą, że wyrażę zgodę na jego transfer, jeśli tylko pojawi się atrakcyjna dla nas propozycja. Zobaczymy, co się stanie. Jest też możliwość, że zawodnik zostanie z nami, bo nie chcę żegnać naszych piłkarzy – kontynuował właściciel Fiorentiny.

– Musi dojść do spotkania z Chiesą, w którego trakcie otrzymamy wiadomość, jakie zawodnik ma plany – uzupełnił Commisso.

17-krotny reprezentant Włoch, to wychowanek Fiorentiny. Do pierwszego zespołu Fioletowych piłkarz trafił latem 2016 roku. Od tamtej pory Chiesa zaliczył łącznie 150 meczów w koszulce Violi, notując w nich 33 trafienia i 24 asysty.

Komentarze