Chiesa zamienia Fiorentinę na Juventus

Federico Chiesa
Federico Chiesa fot. Grzegorz Wajda

Federico Chiesa zgodnie z doniesieniami mediów zostanie nowym zawodnikiem Juventusu FC. Reprezentant Włoch dzisiaj przejdzie testy medyczne przed przeprowadzką do teamu z Piemontu. 22-latek do teamu z Turynu trafi na wypożyczenie ze zobowiązaniem do transferu definitywnego.

Czytaj dalej…

Federico Chiesa według czołowych mediów sportowych na Półwyspie Apenińskim dzisiaj rano ma przejść badania medyczne. Ostatnie szczegóły związanie z nawiązaniem porozumienia miały zostać ustalone późnym wieczorem w niedzielę.

Włoski piłkarz do teamu z Piemontu dołączy na wypożyczenie na dwa lata ze zobowiązaniem do transferu definitywnego. Za pierwszy rok wypożyczenia Juve ma zapłacić dwa miliony euro, a z drugi osiem milionów euro.

W każdej z opcji istnieje możliwość wykupienia zawodnika na stałe za 40 milionów euro plus 10 milionów euro w formie premii. Aby wariant z wykupieniem piłkarza na stałe przez klub z Piemontu mógł mieć miejsce, musi zostać spełniony przynajmniej jeden z poniżej wskazanych warunków:

– Juventus musi znaleźć się w pierwszej czwórce tabeli Serie A na koniec sezonu 2020/2021 lub 2021/2021
– Chiesa musi zdobyć 10 bramek
– Chiesa musi zanotować 10 asyst

Stara Dama dopięła swego

Odnotujmy, że 22-latek to wychowanek Violi. Do pierwszej drużyny teamu z Florencji piłkarz trafił latem 2016 roku. W szeregach Fiorentiny zawodnik wystąpił łącznie w 153 meczach, notując w nich 34 trafienia.

Chiesa będzie piątym piłkarzem, który w trakcie kończącego się okienka transferowego podpisał umowę z Juve. Wcześniej na taki ruch zdecydowali się: Arthur Melo, Weston McKennie, Alvaro Morata oraz Rolando Mandragora.

Komentarze