Chiesa już w Juventusie!

Federico Chiesa
Federico Chiesa fot. PressFocus

Federico Chiesa został w poniedziałek piłkarzem Juventusu. Reprezentant Włoch przenosi się do Starej Damy na zasadzie wypożyczenia z Fiorentiny z opcją definitywnego transferu. Kontrakt piłkarza z turyńskim klubem został już zarejestrowany w Legia Serie A.

Czytaj dalej…

Według nieoficjalnych informacji 22-letni reprezentant Włoch do Juventusu przechodzi na zasadzie dwuletniego wypożyczenia. Stara Dama w umowie z Fiorentiną zobowiązała się również do wykupienia piłkarza za 50 milionów euro. Przed złożeniem podpisu pod umową z turyńskim klubem piłkarz pomyślnie przeszedł badania medyczne.

Chiesa jest wychowankiem Fiorentiny, w której spędził całą dotychczasową karierę. W jej barwach rozegrał 137 spotkań na boiskach Serie A, zdobywając 26 bramek i dokładając do tego 23 asysty. Łącznie koszulkę Fiorentiny, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, zakładał 153 razy.

Skrzydłowy, który w Juventusie zastąpi Brazylijczyka Douglasa Costę, który odszedł do Bayernu Monachium, ma na swoim koncie również 19 występów i jednego gola w seniorskiej reprezentacji Włoch. Wcześniej regularnie występował w młodzieżowych reprezentacjach, w różnych kategoriach wiekowych.

Komentarze