Chelsea sprzeda Bakayoko do Milanu?

Radość piłkarzy AC Milanu
Radość piłkarzy AC Milanu fot. Grzegorz Wajda

Najnowsze doniesienia angielskich mediów sugerują, że Chelsea FC jest gotowa sprzedać tego lata Tiemoue Bakayoko do AC Milanu. Informacje w tej sprawie pojawiły się na łamach The Sun.

Czytaj dalej…

25-letni piłkarz w przeszłości bronił już barw Rossonerich na zasadzie wypożyczenia z londyńskiego klubu. W ekipie z miasta mody piłkarz rozegrał 42 spotkania, w których zdobył jedną bramkę, notując również jedną asystę.

Szykuje się powrót do Mediolanu?

Tymczasem popularny na Wyspach Brytyjskich tabloid wskazuje, że Chelsea jest gotowa obniżyć sumę odstępnego za piłkarza, aby tylko sprzedać go w trakcie letniej sesji transferowej. Londyński klub podobno wycenił urodzonego w Paryżu pomocnika na 20 milionów funtów.

Milan znajduje się w gronie chętnych na zatrudnienie jednokrotnego reprezentanta Francji. Kłopotem w przypadku transferu z udziałem piłkarza mogą być jednak oczekiwania finansowe zawodnika, który musiałby się pogodzić ze znaczną obniżką swoich apanaży w przypadku przeprowadzki do Włoch.

Bakayoko w trakcie kampanii 2019/2020 reprezentował barwy AS Monaco, będąc do ekipy z Księstwa wypożyczonym na jeden sezon. Warto podkreślić, że właśnie z Monaco piłkarz trafił do Chelsea na stałe w 2017 roku.

Komentarze