Cengiz Under napotkał przeszkodę w temacie transferu?

Serie A
Serie A

Cengiz Under i jego przeprowadzka z AS Romy do Leicester City stanęła pod znakiem zapytania, donoszą włoskie media. Turek co prawda przeszedł już testy medyczne, ale kłopotem jest otrzymanie pozwolenia na pracę na Wyspach Brytyjskich.

Czytaj dalej…

Cengiz Under ma dołączyć do teamu z Premier League za ponad 24 miliony funtów (27 milionów euro). Chociaż wszelkie szczegóły dotyczące finalizacji transakcji zostały już opracowane, to według informacji La Stampa oraz CalcioMercato.it nie można być pewnym, że transfer dojdzie do skutku.

Cengiz Under to kluczowy piłkarz w reprezentacji Turcji, ale kontuzje sprawiły, że od listopada 2018 roku zawodnik zaliczył zaledwie cztery mecze w drużynie narodowej. W związku z tym, że Turcja nie jest państwem członkowskim Unii Europejskie i zajmuje 32. miejsce w najnowszym światowym rankingu FIFA, Cengiz musiałby zagrać w co najmniej 75 procentach spotkań w reprezentacji, aby ubiegać się o pozwolenie na pracę.

Kłopot z pozwoleniem na pracę

Leicester City nie zamierza jednak odpuszczać w sprawie, chcąc przekonywać przedstawicieli władz na Wyspach Brytyjskich, że gdyby nie kontuzje, to turecki piłkarz spełniłby wymagane kryteria.

Ofensywnie usposobiony zawodnik wystąpił łącznie w 21 spotkaniach w drużynie narodowej, w których zaliczył sześć trafień. Debiut piłkarza w reprezentacji Turcji miał miejsce w listopadzie 2016 roku.

Cengiz Under do Romy trafił natomiast w 2017 roku za ponad 14 milionów euro. W koszulce Giallorossich zawodnik wystąpił łącznie w 88 meczów, notując w nich 17 trafień.

Komentarze