Cavani wróci do Włoch? Kolejny chętny

Edinson Cavani
Edinson Cavani fot. Foto Olimpik

Edinson Cavani w przeszłości z powodzeniem występował w barwach Napoli. Niewykluczone, że Urugwajczyk dostanie kolejna szansę gry w klubie ze Stadio San Paolo – informuje portal Le10sport.com.

Czytaj dalej…

Cavaniemu z końcem czerwca wygasa obecna umowa z Paris Saint-Germain. Dyrektor francuskiego klubu Leonardo potwierdził już oficjalnie, że to ostatni sezon urugwajskiego napastnika w zespole. Tym samym 33-latek stał się atrakcyjną opcją dla wielu europejskich klubów, które chciałyby wzmocnić swoją ofensywę.

Do tej pory najczęściej mówiło się możliwych przenosinach Cavaniego do Interu Mediolan i Atletico Madryt. Na razie piłkarz nie podjął jednak decyzji w sprawie swojej przyszłości i czeka na kolejne propozycje. Niewykluczone, że taka napłynie z Napoli, którego przedstawiciele mają poważnie rozważać możliwość sprowadzenia napastnika z powrotem do drużyny. Klub prowadzony przez Aurelio De Laurentiisa jest w dobrej kondycji finansowej i z pewnością byłby w stanie spełnić oczekiwania piłkarza co do wysokości kontraktu.

Cavani w zespole Napoli występował w latach 2010-2013. W jego barwach rozegrał 104 mecze w Serie A, zdobywając 78 bramek. To własnie występy w Neapolu przekonały władze Paris Saint-Germain do wyłożenia za niego 64,5 miliona euro.

Komentarze