Callejon może pozbawić Piątka szans na transfer do Włoch

Jose Callejon
Jose Callejon fot. Grzegorz Wajda

Jose Callejon może być następcą Federico Chiesy, jeśli do skutku dojdzie transfer z udziałem reprezentanta Włoch do Juventusu FC. Okienko transferowe trwa do 5 października, więc niewykluczone, że wkrótce ddoświadczymy ciekawych transakcji z udziałem klubów z Toskanii i Piemontu.

Czytaj dalej…

Jose Callejon pozostaje aktualnie bez przynależności klubowej po tym, jak wygasła jego umowa z SSC Napoli. Hiszpan był łączony z różnymi ekipami, ale fakty są takie, że wciąż pozostaje bez klubu.

Dziennikarz Sky Sport Italia Gianluca Di Marzio podaje natomiast, że prezydent Violi Rocco Commisso poważnie bierze pod uwagę zaoferowanie 33-latkowi umowy. Odnotujmy, że rozmowy Fiorentiny z Jose Callejonem są podyktowane tym, że aktualnie z mistrzami Włoch “flirtuje” Chiesa, który zdążył już odrzucić propozycję Fiorentiny związaną z nową umową.

W kontekście hiszpańskiego piłkarza dodajmy, że ten w szeregach teamu z Kampanii zaliczył 349 spotkań, strzelając w nich 82 gole. Na koncie zawodnika jest też 78 asyst. Jose Callejon do Napoli trafił w 2013 roku z Realu Madryt.

Przypomnijmy, że do Fiorentiny przez media przymierzany był też reprezentant Polski Krzysztof Piątek. Zawodnik aktualnie broni barw Herthy Berlin, ale jego sytuacje w klubie ze stolicy Niemiec wydaje się niekomfortowa, biorąc pod uwagę to, że udane wejście do drużyny notuje rywal “Il Pistolero” do gry w ataku Starej Damy Jhon Cordoba. Kolumbijczyk dołączył do teamu ze stolicy Niemiec z FC Koeln za 15 milionów euro.

Komentarze