Była gwiazda Milanu wróci do Włoch?

Serie A
Serie A

Alexandre Pato broniący w przeszłości barw AC Milanu według najnowszych doniesień włoskich dziennikarzy może niebawem wrócić na Półwysep Apeniński. Chęć pozyskania piłkarza wyrażają takie kluby jak: Genoa CFC, Spezia Calcio, czy AC Monza.

Czytaj dalej…

Alexandre Pato aktualnie pozostaje bez klubu po tym, jak wygasła jego umowa z FC Sao Paulo. La Gazzetta dello Sport podała natomiast informację, że zawodnik nie chce podpisywać umowy z klubem z Brazylii, a ma plan, aby wrócić do Włoch.

Najpopularniejszy włoski dziennik sportowy ujawnia, że Pato jest na liście życzeń Genoi. Szansę powrotu na szczyt może dać też piłkarzowi Spezia, która aktualnie jest na 15. pozycji w tabeli Serie A. Zawodnik w szeregach beniaminka włoskiej ekstraklasy miałby okazję pokazać się na włoskim podwórku, a być może odbudować jeszcze swoją pozycję.

Innym klubem wyrażającym zainteresowanie Brazylijczykiem jest też Monza. Warto zaznaczyć, że w strukturach władz tego klubu są Silvio Berlusconi i Adriano Galliani, więc to mogłaby być kusząca perspektywa dla zawodnika, bo właśnie wymieniona dwójka odpowiadała za ściągnięcie Pato do Rossonerich latem 2007 roku.

Przypomnijmy, że brazylijski napastnik w trakcie sześciu lat spędzonych w Milanie wystąpił łącznie w 117 spotkaniach, notując w nich 51 trafień.

Komentarze