Inter i Juve wyłożą maksymalnie 30 mln euro za Tonaliego?

Sandro Tonali
Sandro Tonali fot. Grzegorz Wajda

Cały czas niewyjaśniona jest kwestia przyszłości Sandro Tonaliego. Najnowsze doniesienia La Gazzetta dello Sport wskazują, że Brescia Calcio oczekuje za swojego piłkarza 50 milionów euro. Inter Mediolan i Juventus FC są w stanie wydać maksymalnie 30 milionów na transfer z udziałem zawodnika.

Czytaj dalej…

20-letni zawodnik kończy powoli swój premierowy sezon w Serie A. Na pewno nie był on spełnieniem marzeń Tonaliego, bo jego drużyna plasuje się aktualnie na przedostatniej pozycji w ligowej klasyfikacji, zbliżając się nieuchronnie do Serie B. W każdym razie chętnych na pomocnika nie brakuje.

Wszystko wskazuje zatem na to, że Tonali w kolejnej kampanii nie będzie już zawodnikiem Tonaliego, bo trudno wyobrazić sobie, aby taki talent występował na zapleczu włoskiej ekstraklasy. Kłopot w tym, że Brescia nie planuje obniżyć ceny wywoławczej za zawodnika, oczekując 50 milionów euro.

Wierząc medialnym spekulacjom decydenci Bianconerich i Nerazzurrich chcą mieć piłkarza u siebie, ale są gotowi przeznaczyć na transfer z udziałem zawodnika nie więcej niż 30 milionów euro. Niewykluczone zatem, że władze Jaskółek będą musieli przystać na takie warunki, bo kontrakt Tonaliego obowiązuje do 2022 roku.

Młody piłkarz w trakcie kampanii 2019/2020 wystąpił łącznie w 29 spotkaniach Serie A, notując w nich jedno trafienie i sześć asyst. Tonali ma też na swoim koncie trzy występy w reprezentacji Włoch.

Komentarze