Borja Valero i Vecino w poszukiwaniu nowych klubów?

Piłkarze Interu Mediolan
Piłkarze Interu Mediolan fot. Grzegorz Wajda

W związku z tym, że przymierzany do gry w Interze Mediolan, jest Sandro Tonali, a z wypożyczenia do Cagliari Calcio ma wrócić Radja Nainggolan za ciasno może się zrobić wśród pomocników Nerazzurrich. Wgląda na to, że z klubem rozstać się mogą Borja Valero i Matias Vecino, sugeruje Tuttosport.

Czytaj dalej…

Powszechnie wiadomo, że klub z Sardynii nie będzie mógł sobie pozwolić na zatrzymanie Belga Nainggolana ze względów finansowych. Sam zawodnik zresztą jest gotowy na to, aby spróbować jeszcze raz swoich sił w Interze, gdzie ma coś do udowodnienia trenerowi Antonio Conte.

Głównym celem na zbliżające się okno transferowe Interu wydaje się natomiast pomocnik Brescii Calcio w osobie Tonaliego. Młody talent jest często przez włoskie media porównywany do Andrei Pirlo, chociaż sam zainteresowany przekonuje, że bliżej mu do gry, którą prezentował Gennaro Gattuso, broniący przez większą cześć swojej kariery barw AC Milanu.

Hiszpan i Urugwajczyk pożegnają się z Interem?

W każdym razie, aby wymieniona dwójka mogła liczyć na grę w szeregach Czarno-niebieskich w kolejnej kampanii, to ktoś musiałby odejść. Dziennik z siedzibą w Turynie podaje, że najprawdopodobniej taki los spotka Borję Valero i Matiasa Vecino. O ile w przypadku pierwszego umowa wygasa z końcem czerwca tego roku, więc kłopotu nie ma, to nieco gorzej wygląda sytuacja z Urugwajczykiem, który ma kontrakt do 2022 roku.

W kontekście Vecino warto jednak nadmienić, że on na brak ofert raczej nie powinien narzekać, bo już wcześniej słychać było głosy, że znajduje się na radarze takich ekip jak: AC Milan, SSC Napoli, czy Evertonu. Chętni na pozyskanie piłkarza mają być też decydenci Arsenalu FC i Valencii CF, a suma transakcji miałby się zamknąć w kwocie 20-25 milionów euro.

Komentarze