Boniek: Milik podniósł się po dwóch ciężkich nokautach

Zbigniew Boniek
Zbigniew Boniek fot. Grzegorz Wajda

Arkadiusz Milik według prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej w osobie Zbigniewa Bońka na 99 procent zakotwiczy w AS Romie. Sternik polskiej centrali wypowiedział się w rozmowie z Przeglądem Sportowym na temat zmiany klubu przez wychowanka Rozwoju Katowice, przekonując, że klub z Wiecznego Miasta jest wielką marką, z nowymi właścicielami i ambitnymi planami.

Czytaj dalej…

Arkadiusz Milik ma zasilić szeregi Romy na zasadzie wypożyczenia z opcją obowiązkowego transferu definitywnego. Polski napastnik w szeregach Giallorossich ma zarabiać według różnych medialnych doniesień wraz z bonusami 5-6 milionów euro rocznie. Tym samym zawodnik będzie mógł liczyć na znaczną podwyżkę względem tego, co ma miejsce w SSC Napoli.

– Jeżeli mam piłkarskiego nosa, rozeznanie w sytuacji i świadomość, jak funkcjonuje rynek, to w momencie, kiedy ukaże się nasz wywiad, będzie zawodnikiem AS Roma. Mówię to na 99 procent, zostawiam jeden procent na nieprzewidziane sytuacje – przekonywał Zbigniew Boniek w rozmowie z najpopularniejszym dziennikiem sportowym w Polsce.

Boniek: Milik dochodzi z Napoli jako zwycięzca

Prezes PZPN-u został zapytany wprost, czy Milik rozstanie się z triumfatorem Coppa Italia jako zawodnik przegrany. Boniek zdecydowanie zaprzeczył.

– Odchodzi jako piłkarz, który pozbierał się po dwóch kontuzjach, znakomicie prezentował się na boisku, strzelił dużo ważnych goli. Podniósł się po dwóch ciężkich nokautach. Wyrobił sobie wielkie nazwisko. Odchodzi jako zwycięzca i człowiek, którego chciało wiele klubów, ale nie każdego było na niego stać – ocenił Boniek w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

Przypomnijmy, że urodzony w Tychach zawodnik trafił do teamu spod Wezuwiusza w 2016 roku z AFC Ajaxu. Milik w szeregach Napoli wystąpił łącznie w 122 spotkaniach, notując w nich 48 trafień i pięć asyst.

Komentarze