Koeman nie chce Sureza. Trafi do Juventusu?

Luis Suarez
Luis Suarez fot. Cosmin Iftode / Sport Pictures

Działacze Juventusu uważnie monitorują sytuację Luisa Suareza. Stara Dama chętnie pozyskałaby napastnika Barcelony, zwłaszcza gdyby okazało się, że jest on do wzięcia bez sumy odstępnego.

Czytaj dalej…

Doniesienia Gianluki Di Marzio sugerują, że reprezentant Urugwaju rzeczywiście myśli o opuszczeniu Camp Nou. Luis Suarez miał bowiem usłyszeć od nowego trenera Ronalda Koemana, że nie znajduje się w jego planach na rozpoczynający się sezon. Miałby więc otrzymać zielone światło w sprawie transferu do innego klubu.

Suarez wolnym graczem?

Media donoszą, że umowa Luisa Suareza z Barceloną mogłaby zostać przedwcześnie rozwiązana, a rekompensatą finansową miałoby być 25 milionów euro. Wówczas Juventus mógłby pozyskać napastnika bez kwoty odstępnego. Działacze Starej Damy chętnie skorzystaliby z takiego rozwiązania.

Co prawda Suarez zdobył w minionym sezonie dwadzieścia jeden goli, ale jego wydolność fizyczna w ostatnich latach wyraźnie spadła. Ronald Koeman uważa, że napastnik najlepsze lata ma już za sobą i że nie warto w niego więcej inwestować.

Martinez w miejsce Suareza?

Nowy trener Dumy Katalonii chętnie zobaczyłby na Camp Nou napastnika Interu, Lautaro Martineza, który od dawna łączony jest z przenosinami na Camp Nou.

Suarez trafił do Barcelony w 2014 roku z Liverpoolu. Rozegrał 283 mecze dla Dumy Katalonii i zdobył w nich 197 goli. Jeszcze niedawno deklarował, że nie planuje zmieniać klubu. Decyzja Ronalda Koemana sprawia jednak, że może nie mieć zbyt wiele do powiedzenia w tej sprawie.

Komentarze