Barca prowadzi rozmowy z Juve na temat Suareza

Luis Suarez
Luis Suarez fot. Cosmin Iftode / Sport Pictures

FC Barcelona według informacji hiszpańskich dziennikarzy prowadzi bezpośrednie negocjacje z Juventusem w sprawie sprzedaży Luisa Suareza. Urugwajczyk jest jednym z tych zawodników z aktualnej kadry Dumy Katalonii, których nie widzi w składzie swojego zespołu trener Ronald Koeman.

Czytaj dalej…

FC Barcelona co prawda nie chciałaby rozwiązywać kontraktu z piłkarzem za porozumieniem, bo to sprawi, że wicemistrzowie Hiszpanii zyskają tylko to, że zawodnik zniknie z listy płac. W każdym razie wszystko zmierza w tym kierunku, więc żadne pieniądze z tytułu transferu definitywnego prawdopodobnie nie trafią na konto Barcelony.

Urugwajczyk planem B?

Mistrzowie Włoch postrzegają reprezentanta Urugwaju jako alternatywę na wzmocnienie ataku. Celem głównym na dzisiaj wydaje się Edin Dzeko z AS Romy. Suma transakcji z udziałem Bośniaka miałaby kosztować 10 milionów euro Juventus plus dwa miliony euro w formie bonusu.

Jak się jednak okazuje, Suarez jest zainteresowany grą u boku Cristiano Ronaldo, co byłoby z pewnością ciekawym doświadczeniem dla piłkarza, który w ostatnich latach miał okazję współpracować z Leo Messim. Mundo Deportivo donosi natomiast, że sternicy Blaugrany już prowadzą rozmowy w tej sprawie z działaczami Starej Damy.

Urugwajski zawodnik trafił do ekipy z Camp Nou z Liverpoolu FC w 2014 roku, co kosztował hiszpański klub ponad 80 milionów euro. Obecna umowa Suareza obowiązuje do końca czerwca 2021 roku.

Komentarze