Barca do 7 lipca ma czas na wykupienie Martineza?

Lautaro Martinez
Lautaro Martinez fot. Grzegorz Wajda

Lautaro Martinez to od kilku miesięcy główny cel FC Barcelony na letnią sesję transferową. Duma Katalonii jedyną możliwość na to, aby pozyskać piłkarza, na dzisiaj ma taką, że do 7 lipca musiałaby zapłacić klauzulę odstępnego za piłkarza, wynoszącą 111 milionów euro, czytamy na łamach Mundo Deportivo. Decydenci Barcy nie są jednak gotowi na poniesienie takiego kosztu.

Czytaj dalej…

Hiszpański dziennik sportowy w swoim środowym wydaniu zajął się tematem przyszłości Argentyńczyka, opisując różne scenariusze. Jeden z nich polega właśnie na wykupieniu zawodnika z Interu za wspominaną na wstępie kwotę. Aby tak się jednak stało, to władze Blaugrany muszą się też zmieścić w wyznaczonym terminie.

Sprzeczne doniesienia

– Istnieje klauzula, dotycząca transferu Lautaro, która wygasa 7 lipca. Zobaczymy, jaki ruch podejmie Barcelona, a później na pewno siądziemy do rozmowy z zawodnikiem, chcąc dowiedzieć się, co robić – mówił Beppe Marotta cytowany przez Mundo Deportivo.

Powyższa wypowiedź jest o tyle ciekawa, że wcześniej spekulowano, że klauzula odstępnego dotycząca argentyńskiego napastnika obowiązuje do 15 lipca. Hiszpańskie media sugerują jednak, że działacz Interu swoją wypowiedzią, chciał przyspieszyć ruch Dumy Katalonii w sprawie ewentualnej transakcji.

Klub z Katalonii i tak niechętnie podchodzi do tego typu rozwiązania, woląc zmniejszyć koszt ewentualnej transakcji, oferując Nerazzurrim swoich zawodników, co jednocześnie nie tylko zmniejszyłoby samą sumę odstępnego za Lautaro Martineza, ale także odciążyłoby Barcelonę ekonomicznie, mając na uwadze zawodników znajdujących się na liście płac.

Komentarze