Balotelli blisko nowego klubu

Mario Balotelli
Mario Balotelli fot. Getty Images

Mario Balotelli prawdopodobnie znalazł kolejnego chętnego na swoje usługi. 30-letni napastnik, który kilka miesięcy temu podpadł władzom Brescii Calcio, prawdopodobnie zostanie piłkarzem Genoi. Jak informuje dziennikarz Sportitalia Alfredo Pedulla, Balotelli ma wkrótce podpisać umowę z Rossoblu.

Czytaj dalej…

Balotelli formalnie jest zawodnikiem Brescii Calcio, ale ze względu na jej spadek do Serie B może z niej odejść na zasadzie wolnego transferu. Na występy w Brescii piłkarz nie może już liczyć, po tym jak w końcówce poprzedniego sezonu popadł w konflikt z klubem. Był on spowodowany, co nie jest niczym nowym, brakiem profesjonalizmu ze strony zawodnika, który między innymi bez usprawiedliwienia opuszczał treningi drużyny. Ostatecznie w końcówce ostatniego sezonu został odsunięty przez klub od pierwszego zespołu.

Warunki kontraktu ustalone

Były reprezentant Włoch prawdopodobnie otrzyma kolejną szansę gry w elicie. Zdecydowani na zatrudnienie Balotellego mają być przedstawiciele Genoi. Jak poinformował Alfredo Pedulla, roczny kontrakt z opcją przedłużenia go o kolejnych 12 miesięcy jest już gotowy do podpisania.

Dla 30-letniego napastnika będzie to dziewiąty klub w karierze. Balotelli dotychczas miał okazję bronić barw FC Lumezzane, Interu Mediolan, Manchesteru City, AC Milan, Liverpool, OGC Nice, Olympique Marsylia i ostatnio Brescii Calcio. W ostatnim z tych zespołów rozegrał w poprzednim sezonie 19 spotkań w Serie A, pięć razy wpisując się na listę strzelców.

Komentarze