Bakayoko wypożyczony do Napoli

Tiemoue Bakayoko
Tiemoue Bakayoko fot. PressFocus

Napoli w ostatnim dniu okna transferowego sfinalizowało transfer Tiemoue Bakayoko. 26-letni Francuz dołączył do włoskiego klubu na zasadzie wypożyczenia do końca obecnego sezonu z Chelsea. Dla piłkarza to powrót na włoskie boiska, po tym jak w przeszłości występował w Milanie.

Czytaj dalej…

Bakayoko jest wychowankiem Stade Rennes, z którego latem 2014 roku przeniósł się za osiem milionów euro do AS Monaco. Po trzech latach występów w klubie z księstwa za 40 milionów euro przeszedł do londyńskiej Chelsea, gdzie nie spełnił jednak pokładanych w nim nadziei. Bakayoko, choć regularnie pojawiał się na boisku (43 mecze w sezonie 2017/18), nie przekonał do siebie władz klubu i latem 2018 roku został oddany do Milanu.

Trzy wypożyczenia

Dla Bakayoko przenosiny do Rossonerich były pierwszymi z trzech dotychczasowych wypożyczeń. W zespole z San Siro wystąpił w 31 meczach Serie A, zdobywając w nich jednego gola. Po zakończeniu sezonu 2018/19 wrócił jednak do Londynu, by niedługo potem udać się na kolejne wypożyczenie, tym razem do AS Monaco. W poprzednim sezonie wystąpił w 20 spotkaniach francuskiej ekstraklasy, raz wpisując się na listę strzelców..

Teraz Francuz wraca na włoskie boiska. Bakayoko, który był także łączony z powrotem do Mediolanu, zasilił szeregi prowadzonego przez Gennaro Gattuso zespołu Napoli.

Komentarze