Aurier za drogi na budżet Milanu?

Radość piłkarzy AC Milanu
Radość piłkarzy AC Milanu fot. Grzegorz Wajda

AC Milan liczył na to, że może udać mu się pozyskać Serge Auriera z Tottenhamu. Włochów zniechęcają jednak oczekiwania Anglików, którzy chcieliby otrzymać za swojego defensora 23 miliony euro.

Czytaj dalej…

Tuttosport przekonuje, że zainteresowanie ze strony Rossonerich jest naprawdę poważne. Skontaktowali się nawet z Tottenhamem licząc na owocne negocjacje. Problemem jest jednak kwota odstępnego, która dla Milanu ma być nie do zaakceptowania.

Tottenham żąda zbyt dużo

Gdy Koguty kupowały Auriera w 2017 roku z PSG, płaciły wówczas za niego 25 milionów euro. Teraz, po trzech latach, chciałyby odzyskać większość tych pieniędzy. Stąd kwota 23 milionów, która ma nie podlegać negocjacjom.

Zniechęca to działaczy Milanu, którzy zakładali, że mogliby pozyskać Auriera za mniejsze pieniądze. 27-latek notuje dobre występy w Premier League, a w ostatnim sezonie rozegrał 33 mecze w lidze.

Kto, jeśli nie Aurier?

Możliwe, że zamiast gracza Tottenhamu Milan złoży ofertę za Denzela Dumfriesa z PSV Eindhoven. W Jego przypadku transakcja mogłaby wynieść 18 milionów euro. Tyle chcą za defensora holenderscy działacze.

Komentarze