Atalanta oczekuje 50 mln euro za Zapatę?

Duvan Zapata
Duvan Zapata fot. Grzegorz Wajda

W trakcie letniej sesji transferowej jednym z głównych celów Juventusu FC jest pozyskanie nowego napastnika. CalcioMercato.com sugeruje na swoich łamach, że na radarze Starej Damy znajduje się Duvan Zapata z Atalanty BC.

Czytaj dalej…

Kolumbijski zawodnik jest jednym z trzech napastników teamu z Bergamo, który może się pochwalić dorobkiem ponad 10 goli strzelonych w sezonie 2019/2020. Przypomnijmy, że klub z Lombardii zdecydował się na wykupienie Zapaty z UC Sampdorii w styczniu tego roku, co może mieć wpływ na to, że Atalanta nie zamierza obniżać teraz cenny wywoławczej za piłkarza.

Zapata rywalem Milika w kontekście transferu do Juve?

Zapata do tanich zawodników z pewnością nie należy. Wierząc medialnym doniesieniom, to klub z Serie A oczekuje za swojego piłkarza 50 milionów euro. Mając na uwadze to, że 40 milionów euro za Arkadiusza Milika oczekuje SSC Napoli, to wygląda na to, że klub z Piemontu odpuści sobie temat pozyskania 29-latka. Tym bardziej że mogąc zatrudnić reprezentanta Polski, zyskałby zawodnika młodszego.

Dodajmy, że 16-krotny reprezentant Kolumbii w trakcie kończącego się sezonu włoskiej ekstraklasy zaliczył łącznie 17 trafień w 24 spotkaniach. Zapata ma też na swoim koncie sześć asyst. Dla porównania Luis Muriel ma na swoim koncie 17 goli, a Josip Ilicić zdobył 15 bramek.

Komentarze