Roma będzie zmuszona sprzedać Zaniolo i Pellegriniego?

Grzegorz Krychowiak i Lorenzo Pellegrini
Grzegorz Krychowiak i Lorenzo Pellegrini fot. Grzegorz Wajda

AS Roma może w trakcie najbliższej sesji transferowej rozstać się z dwoma swoimi piłkarzami. Nicolo Zaniolo łączony jest z przeprowadzką do Liverpoolu FC, a Lorenzo Pellegrini może trafić do Paris Saint-Germain.

Czytaj dalej…

Klub z Wiecznego Miasta wciąż nie został przejęty przez Grupę Friedkin. Romie grozi też brak wywalczenia kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Tym samym sytuacja finansowa przedstawiciela Serie A nie rysuje się w różowych barwach.

W ostatnich dniach światło dzienne ujrzała wiadomość, że Roma ma długi na kwotę 278,5 miliona euro, co stanowi wzrost o prawie 60 milionów euro w stosunku do sprawozdania finansowego zakończonego 30 czerwca ubiegłego roku.

W związku z powyższym włoska prasa sugeruje, że stołeczny klub może być wkrótce zmuszona do sprzedaży swoich kluczowych zawodników. Włoch Zaniolo wyceniany był jeszcze kilka miesięcy temu na 80 milionów euro. Suma ta jednak dzisiaj jest na pewno mniejsza z powodu pandemii koronawirusa.

Według takich gazet jak: Il Tempo, Il Messaggero i Corriere dello Sport głównym kandydatem do pozyskania byłego piłkarza Interu Mediolan jest klub z Anfield Road. Z kolei Włoch Pellegrini może zmienić barwy klubowe za 30 milionów euro, co sugeruje klauzula odstępnego wpisana w kontrakcie zawodnika. Faworytami do pozyskania piłkarza wydaje się Paris Saint-Germain.

Komentarze