Milik latem zmieni klub? Polak na celowniku Schalke i Tottenhamu

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik fot. ASInfo

Coraz częściej słychać głosy związane z tym, że szeregi SSC Napoli latem pożegna Arkadiusz Milik. Znany dziennikarz La Gazzetta dello Sport w osobie Nicolo Schiry podaje, że polskim napastnikiem są zainteresowane też takie kluby jak FC Schalke 04, czy Tottenham Hostour.

Czytaj dalej…

Urodzony w Tychach napastnik trafił do ekipy z Kampanii w 2016 roku z AFC Ajaxu. W tym sezonie zawodnik wystąpił łącznie w 22 spotkaniach, zdobywając w nich 12 bramek.

Mimo niezłej skuteczności, jak na zawodnika, który dwa razy w trakcie swojej kariery musiał borykać się z poważną kontuzją, to coraz bardziej realny wydaje się scenariusz, że Milik w trakcie letniego mercato zmieni klub. Polak ma kontrakt ważny z Napoli do końca czerwca 2021 roku.

Na dzisiaj nie ma przesłanek na to, że reprezentant Polski może parafować nowy kontrakt z aktualnymi wicemistrzami Włoch. Nie dziwi zatem, że finalista poprzedniej edycji Ligi Mistrzów, a także klub z Zagłębie Ruhry zainteresowały się polskim napastnikiem, który na rynku transferowym zapracował na dobra opinię na swój temat.

Komentarze