Obrońca Milanu krok od Fiorentiny

Andrea Conti
Andrea Conti PressFocus

ACF Fiorentina jest bardzo blisko wzmocnienia swojej defensywy. Jak poinformował dziennikarz SportItalia Alfredo Pedulla, do klubu ze Stadio Artemio Franchi dołączy obrońca Milanu Andrea Conti. Rozmowy w tej sprawie mają być bliskie finalizacji.

Negocjacje między przedstawicielami zainteresowanych klubów są już na zaawansowanym etapie. Conti miałby się przenieść do Florencij na zasadzie wypożyczenia z opcją definitywnego transferu. Ta dawałaby możliwość Fiorentinie wykupu zawodnika za dziesięć milionów euro.

Sam piłkarz, którego kontrakt z Milanem obowiązuje do czerwca 2022 roku, także jest zainteresowany przejściem do klubu z Florencji. Prawy obrońca nie może bowiem aktualne liczyć na występy w drużynie prowadzonej przez Stefano Piolego. W obecnym sezonie wystąpił zaledwie cztery razy. Na boiskach Serie A pojawił się tylko dwukrotnie, spędzając na nich łącznie 18 minut.

Conti, który jest wychowankiem Atalanty Bergamo, do Milanu trafił z niej latem 2017 roku za 24 miliony euro. Od tamtej pory rozegrał w zespole Rossonerich 50 spotkań, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki. We włoskiej ekstraklasie w trakcie swojej dotychczasowej kariery zaliczył 86 występów, zdobywając dziesięć bramek i notując osiem asyst.

26-letni obrońca ma być jednym ze wzmocnień Fiorentiny na drugą część sezonu. Drużyna, której bramki strzeże Bartłomiej Drągowski, zajmuje obecnie 12. miejsce w tabeli Serie A.

Komentarze