Allegri stęskniony za pracą w roli trenera

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri fot. Grzegorz Wajda

Massimiliano Allegri przygotowuje się według doniesień La Gazzetta dello Sport do powrotu na ławkę trenerską. Włoch od momentu rozstania z Juventusem FC pozostaje bez pracy. Zainteresowanie zdolnym trenerem wyraża Paris Saint-Germain.

Czytaj dalej…

Allegri na dzisiaj ma jednak niewielkie szanse na znalezienie pracodawcy, który spełniłby jego oczekiwania. W przeszłości włoski trener prowadził podobno rozmowy z Realem Madryt. Negocjować z Allegrim miał też Manchester United, a ostatnio do gry o zatrudnienie 52-latka miało się włączyć Newcastle United.

Powrót do pracy latem lub nawet jesienią

Jedną z opcji, do której Allegri się przekonuje, jest natomiast zastąpienie Thomasa Tuchela w PSG. Francuska prasa w ostatnich miesiącach niejednokrotnie łączyła Włocha z klubem z Paryża. Są doniesienia sugerujące, że dyrektor sportowy mistrzów Francji nie raz telefonował do Allegriego, chcąc przekonać go pracy w klubie Ligue 1.

W każdym razie na dzisiaj żadne konkrety nie zostały przez włoskiego trenera omówione. Można jednak stwierdzić z przekonaniem graniczącym z pewnością, że urodzony w Livorno szkoleniowiec stęsknił się już za pracą w roli trenera i chce wrócić do zawodu.

Komentarze