Allegri będzie chciał Mandzukicia w Interze?

Mario Mandzukić
Mario Mandzukić fot. Grzegorz Wajda

Wierząc medialnym doniesieniom faworytem do zastąpienia Antonio Conte w Interze Mediolan, jest Massimiliano Allegri. Tymczasem najnowsze wieści włoskich środków masowego przekazu wskazują, że wraz z przybyciem byłego trenera Juventusu FC do teamu z miasta mody może też dołączyć Mario Mandzukić.

Czytaj dalej…

W najbliższy wtorek ma dojść do spotkania aktualnego trenera Nerazzurrich z władzami klubu. Po nim ma się wyjaśnić przyszłość Conte w klubie. Wielce prawdopodobne, że były selekcjoner reprezentacji Włoch po roku pracy w Interze zakończy swoją przygodę z tym klubem.

Jeśli rozstanie z Conte stanie się faktem, to najpewniej w jego miejsce zatrudniony zostanie Allegri, który tak naprawdę jest jedynym kandydatem na stanowisku szkoleniowca Czarno-niebieskich.

Budowa Interu na zasadach znanych z Juventusu

Gdyby powyższy scenariusz się sprawdził, to kolejny raz Allegri zastąpiłby Conte w roli trenera. Podobna sytuacja miała miejsce kilka lat temu w Juve. Tymczasem La Repubblica podaje, że wraz ze zmianą szkoleniowca może w ekipie z miasta mody dojść do wzmocnienia siły ofensywnej. Inter miałby zostać wzmocniony Chorwatem Mandzukiciem.

34-latek mógłby trafić do mediolańskiej ekipy na zasadzie wolnego transferu. Przypomnijmy, że Mandzukić w lipcu za porozumieniem stron rozwiązał swój kontrakt z katarskim Al-Duhail.

Komentarze