Romagnoli musi uzbroić się w cierpliwość

Radość piłkarzy AC Milanu
Radość piłkarzy AC Milanu fot. Grzegorz Wajda

Alessio Romagnoli wciąż pozostaje bez informacji o swojej przyszłości. Chociaż już od dłuższego czasu spekuluje się, że AC Milan ma plan, aby zatrzymać 25-latka w swoich szeregach.

Czytaj dalej…

Tuttosport przekonuje, że sternicy Rossonerich podjęli decyzję o odłożeniu rozmów w sprawie nowego kontraktu kapitana Milanu, mając na uwadze to, że obecna umowa Włocha obowiązuje do końca czerwca 2022 roku.

Turyński dziennik podkreśla jednak, że wkrótce władze Milanu i tak będą musieli zająć się tematem przyszłości Romagnoliego, chcąc uniknąć sytuacji, która jest znana z przypadku dotyczącego Gianluigiego Donnarumy, któremu kontrakt wygasa z końcem czerwca 2021 roku.

12-krotny reprezentant Włoch zostanie na dłużej w Milanie?

Warto zaznaczyć, że włoski obrońca, jak na razie był związany tylko z Serie A. Romagnoli, którego interesy reprezentuje agent Mino Raiola, trafił do teamu z Lombardii w 2015 roku z AS Romy. W szeregach mediolańskiego teamu piłkarz wystąpił łącznie w 181 meczach, zdobywając w nich siedem bramek.

Dodajmy, że Romagnoli jest aktualnie jednym z najlepiej opłacanych piłkarzy w Milanie, inkasując każdego roku 3,5 miliona euro. Lepszym kontraktem w szeregach Rossonerich może pochwalić się tylko Włoch Donnarumma, który zarabia 6 milionów euro rocznie. Dla porównania Krzysztof Piątek w Milanie miał kontrakt, zapewniający mu apanaże na poziomie 1,8 miliona euro.

Komentarze