Aguero za rok w Mediolanie?

Sergio Aguero
Sergio Aguero fot. Razvan Pasarica/SPORTPICTURES

Sergio Aguero w przyszłym roku może stać się łakomym kąskiem dla wielu europejskich klubów. Argentyńskiemu napastnikowi Manchesteru City z końcem obecnego sezonu wygasa aktualna umowa z klubem, co oznacza, że będzie dostępny na zasadzie wolnego transferu. Jak informuje Daily Mail, zainteresowany sprowadzeniem 32-letniego napastnika jest Inter Mediolan.

Czytaj dalej…

Obecna umowa Aguero, który w klubie z Etihad Stadium występuje od dziewięciu lat, obowiązuje do 30 czerwca 2021 roku. Na razie nie wiadomo, czy zawodnik będzie zainteresowany jej przedłużeniem, czy zdecyduje się na odejście z klubu. Na to liczą z pewnością przedstawiciele wielu zespołów, w tym Interu Mediolan.

Jak informuje Daily Mail, Nerazzurri byliby skłoni zaoferować 32-letniemu napastnikowi dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia go o kolejnych 12 miesięcy. Aguero w mediolańskim klubie mógłby liczyć na zarobki w wysokości 7-8 milionów euro rocznie.

Aguero możliwość rozpoczęcia rozmów z zainteresowanymi jego usługami klubami będzie miał już w styczniu, na pół roku przed wygaśnięciem kontraktu z Manchesterem City. Aktualnie najpoważniejszym kandydatem do jego sprowadzenia jest właśnie Inter Mediolan, w którym mógłby zastąpić swojego rodaka Lautaro Martineza, który od dłuższego czasu łączony jest z przeprowadzką do Barcelony.

Argentyńczyk do zespołu Manchesteru City trafił latem 2011 roku za 40 milionów euro z Atletico Madryt. Do tej pory w zespole z Etihad Stadium rozegrał 370 spotkań, zdobywając 254 bramki i dokładając do tego 73 asysty.

W obecnym sezonie piłkarz nie rozegrał jeszcze ani jednego spotkania. Aktualnie wraca do zdrowia po kontuzji kolana.

Komentarze