Agenci Emersona w siedzibie Milanu

Kibice AC Milan
Kibice AC Milan fot. Grzegorz Wajda

Coraz realniejszych kształtów nabiera transfer brazylijskiego obrońcy Emersona do Milanu. Reprezentanci występującego obecnie w Realu Betis zawodnika prowadzą już rozmowy z przedstawicielami włoskiego klubu. Do bezpośredniego spotkania w tej sprawie miało już dojść w siedzibie Rossonerich.

Czytaj dalej…

Mundo Deportivo poinformowało, że Graziano Battistini i Sebastiano Salaroli, agenci Emersona, odwiedzili w piątek biura Milanu. Tematem rozmów miał być między innymi transfer Brazylijczyka, choć obie strony mogły również negocjować warunki, na których do Rossonerich miałby dołączyć pomocnik Espanyolu Barcelona Marc Roca, którego interesy również reprezentują.

30 milionów za Emersona?

Emerson do Hiszpanii trafił latem ubiegłego roku. Oficjalnie 12 milionów euro zapłaciła za niego Barcelona, z której od razu został wypożyczony na dwa lata do Realu Betis. Koszt wypożyczenia ma opiewać na 6 milionów euro. Jeżeli Duma Katalonii zdecyduje się na sprzedaż piłkarza już teraz, będzie musiała wypłacić Realowi Betis rekompensatę. Dlatego też chciałaby uzyskać za swojego piłkarza 30 milionów euro.

Według informacji Mundo Deportivo, Milan jest poważnie zainteresowany pozyskaniem piłkarza, który był jednym z objawień zakończonego sezonu, ale liczy na poniesienie niższego wydatku. Włosi są podobno gotowi wyłożyć za Emersona nieco ponad 25 milionów euro.

W sezonie 2019/20 Emerson rozegrał na boiskach La Liga 33 spotkania, zdobywając w nich trzy gole i notując sześć asyst.

Komentarze