Achraf Hakimi piłkarzem Interu

Piłkarze Interu Mediolan
Piłkarze Interu Mediolan fot. Grzegorz Wajda

Achraf Hakimi został w czwartek popołudniu oficjalnie nowym zawodnikiem mediolańskiego Interu. Marokańczyk urodzony w 1998 roku dołączył do Nerazzurrich w ramach transferu definitywnego z Realu Madryt. Podpisał umowę ważną do 30 czerwca 2025 roku.

Czytaj dalej…

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami włoski klub zapłaci za Hakimiego 40 milionów euro plus pięć milionów w późniejszym terminie w formie bonusów. Wynegocjowana wcześniej umowa ma gwarantować 21-latkowi otrzymanie pięciu milionów euro na sezon.

Marokańczyk mający hiszpańskie korzenie bronił wcześniej bronił barw Borussii Dortmund, gdzie trafił w ramach wypożyczenia z Realu Madryt. W Niemczech we wszystkich rozgrywkach Hakimi rozegrał siedemdziesiąt trzy mecze, w których strzelił dwanaście goli.

Real bez prawa pierwokupu

“Życzymy Achrafowi szczęścia w dalszym etapie kariery i dziękujemy mu za wieloletnie zaangażowanie” – czytamy w oświadczeniu Realu Madryt. Warto przypomnieć, że 21-latek rozpoczynał swoją przygodę w stolicy Hiszpanii od szkółki Królewskich, do której trafił w 2006 roku.

Włoskie media donoszą, że Królewscy nie zapewnili sobie prawa pierwokupu tego zawodnika.

Komentarze