Francesco Acerbi zaoferowany Interowi i Juventusowi

Francesco Acerbi
Francesco Acerbi Pressfocus

Wydawałoby się, że 34-letni Francesco Acerbi może już powoli myśleć o zakończeniu kariery. Doświadczony stoper czuje się jednak wciąż na siłach do podjęcia nowego wyzwania w karierze. Lazio Rzym spodziewa się latem sprzedać Włocha, a możliwymi kierunkami są Inter Mediolan i Juventus.

  • Acerbi jest liderem defensywy Lazio
  • Włoch chciałby odejść z klubu i podjąć się nowego wyzwania
  • Transferem zainteresowani są dwaj włoscy giganci

Renoma we Włoszech

Acerbi od lat uchodzi za jednego z najlepszych obrońców Serie A. Przez większość kariery grał jednak w dość przeciętnych jak na swoje możliwości klubach. Prawdziwą renomę wyrobił sobie dzięki znakomitym występom w Sassuolo. Stamtąd przeniósł się w 2018 roku do Lazio Rzym. Talent stopera i jego pełna poświęcenia gra zostały dostrzeżone przez Roberto Manciniego, który powołał go do reprezentacji na Euro 2020. Włoch z kadrą zdobył złoty medal. Marzą mu się jednak także sukcesy klubowe, których na razie zbyt wiele nie ma na koncie.

Zdaniem Nicolo Schiry 34-latek został zaoferowany Interowi Mediolan i Juventusowi. Stara Dama będzie w letnim okienku transferowym poszukiwała wzmocnień na pozycji środkowego obrońcy. Bliscy zakończenia karier są Giorgio Chiellini i Leonardo Bonucci, a Matthijs de Ligt może latem przenieść się do innego zespołu. To może doprowadzić do deficytu w Juventusie na tej pozycji. Bez Chielliniego i Bonucciego Starej Damie potrzebny będzie doświadczony lider. Acerbi jest wobec tego świetnym kandydatem.

Inter Mediolan jest drugim możliwym kierunkiem dla obrońcy Lazio. Odejście z klubu rozważa Stefan de Vrij, a Nerazzurri w takiej sytuacji mogą być zmuszeni poszukać w jego miejsce innego doświadczonego stopera. Acerbi mógłby być w tej sytuacji stosunkowo tanią opcją dla zmagającego się z problemami finansowymi klubu.

Czytaj też: Tuttosport: Juventus wściekły na VAR

Komentarze

Na temat “Francesco Acerbi zaoferowany Interowi i Juventusowi