Milan w ofensywie transferowej

Radość piłkarzy AC Milanu
Radość piłkarzy AC Milanu fot. Grzegorz Wajda

AC Milan w najbliższych dniach ma zasilić nie tylko Sandro Tonali, ale również Brahim Diaz. Klub z Lombardii według informacji włoskich dziennikarzy porozumiał się z Realem Madryt, więc niebawem zawodnik powinien pojawić się na Półwyspie Apenińskim, aby przejść testy medyczne. Hiszpan ma zostać do Milanu wypożyczony.

Czytaj dalej…

AC Milan uzgodnił już warunki obu transakcji, podaje Sky Sport Italia. Tonali ma zostać wypożyczony do mediolańskiej drużyny z Brescii Calcio za 10 milionów euro. Porozumienie ma zawierać też możliwość transferu definitywnego za 15 milionów euro plus 10 milionów euro w formie bonusów. Łącznie suma transakcji ma wynieść zatem 35 milionów euro.

Solidne wzmocnienie w pomocy

Prezydent Jaskółek Massimo Cellino podobno wyraził już zgodę na zmianę barw klubowych przez reprezentanta Włoch, więc piłkarz od zmiany barw klubowych dzielą już tylko testy medyczne, które mają się odbyć w ciągu najbliższych kilku dni.

W przypadku Brahima Diaza sytuacja wygląda tak, że zawodnik trafi do Milanu na wypożyczenie bez opcji transferu definitywnego. W każdym razie rozmowy między Realem a przedstawicielem Serie A przebiegały w dobrej atmosferze. Dżentelmeńskie porozumienie ma umożliwiać Milanowi omówienie tematu wykupienia zawodnika po zakończeniu sezonu 2020/2021.

Hiszpan dublerem, czy partnerem Ibrahimovicia?

Brahim Diaz spodziewany jest w Mediolanie w środę. Dodajmy, że zawodnik ma kontrakt ważny z Królewskimi do końca czerwca 2025 roku. Rynkowa wartość piłkarza szacowana jest na ponad 13 milionów euro według Transfemarkt.de.

Hiszpański napastnik trafił do Realu w styczniu 2019 roku z Manchesteru City. W koszulce Los Blancos piłkarz zaliczył 21 spotkań, w których zdobył dwie bramki, notując też trzy asysty.

Komentarze