Oficjalnie: Milan wzmocnił defensywę

Fikayo Tomori
Fikayo Tomori PressFocus

Trzeci transfer podczas zimowego okna transferowego sfinalizował w piątek AC Milan. Zawodnikiem Rossonerich został 23-letni angielski obrońca Fikayo Tomori. Drużynę prowadzoną przez Stefano Piolego wzmocnił przenosząc się z londyńskiej Chelsea.

Oba kluby doszły do porozumienia w sprawie wypożyczenia do końca sezonu z opcją definitywnego transferu. Rossoneri latem będą mogli zdecydować się na jego wykupienie za 25 milionów euro. Za samo wypożyczenie przekażą klubowi ze Stamford Bridge milion euro.

Tomori otrzymał od władz londyńskiej klubu i menedżera zgodę na odejście, bowiem w tym sezonie nie zdołał wywalczyć sobie miejsca w składzie. W Premier League wystąpił tylko raz, a biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki na murawie pojawił się cztery razy.

23-latek, który w poprzednim sezonie rozegrał 15 meczów w Premier League, nie mógł być zadowolony ze swojej sytuacji w klubie. Z opuszczeniem Chelsea na zasadzie wypożyczenia łączony być już latem ubiegłego roku, ale wówczas nie zdecydował się na odejście. Teraz zmienił zdanie i swoją karierę będzie kontynuował na Półwyspie Apenińskim.

AC Milan sprowadzając Tomoriego zrealizował kolejny transferowy cel, jakim było sprowadzenie nowego środkowego obrońcy. Wcześniej Rossoneri wzmocnili również drugą linię oraz ofensywę. Piłkarzami klubu z San Siro zostali Soualiho Meite i Mario Mandzukić.

Drużyna Stefano Piolego aktualnie przygotowuje się do sobotniego spotkania z Atalantą Bergamo, które rozpocznie się o godzinie 18:00. Szkoleniowiec zespołu podczas dzisiejszej konferencji prasowej praktycznie wykluczył ewentualny debiut Tomoriego w tym meczu.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze