Transfer Rabiota nie taki prosty. Francuz ma wymagania

Adrien Rabiot
Adrien Rabiot Pressfocus

Adrien Rabiot ma tego lata opuścić Juventus. Włoski klub dokonał wyceny Francuza, którym interesują się drużyny z Premier League.

  • 20 milionów euro ma kosztować Adrien Rabiot
  • Na tyle piłkarza wycenił Juventus
  • Francuz wzbudził zainteresowanie drużyn z Premier League

Francuz wyceniony przez Juve

Adrien Rabiot reprezentuje aktualnie Juventus, ale kibice tego klubu nie są zadowoleni z tego faktu. Francuz nie oferuje bowiem jakości, której potrzebuje drużyna, aby walczyć skutecznie o mistrzostwo Włoch w sezonie 2022/2023. Jest szansa, że 27-latka nie będziemy już oglądać w barwach Starej Damy.

Francuski pomocnik łączony jest z opuszczeniem Juventusu od dłuższego czasu. Teraz transfer 27-latka zdaje się mieć największe szanse na powodzenie. Piłkarzowi pozostał bowiem tylko rok kontraktu. Turyńczycy mają zatem dwa okna transferowe na spieniężenie Rabiota, który skłania się do zmiany otoczenia.

Rabiot zarabia w Juventusie około siedem milionów euro rocznie, co sprawia, że jego potencjalny nowy pracodawca powinien być zamożnym klubem, a takich trzeba szukać w Premier League. Stąd są też chętni. Ofertę za 27-latka złożyło Newcastle, które dysponuje ogromnymi funduszami arabskiego właściciela oraz buduje silny projekt sportowy. Pomocnik odmówił transferu do tego klubu.

27-latek powoływany jest do reprezentacji Francji, więc jego ambicją jest granie w Lidze Mistrzów, a Newcastle nie oferuje takiej możliwości. Sprzedaż Rabiota może okazać się zatem sporym wyzwaniem dla Juventusu. Sytuację piłkarza monitoruje Chelsea, a tę drużynę zobaczymy w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Turyńczycy wycenili 27-latka na 20 milionów euro.

Czytaj także: Transfer Lukaku gotowy. Inter może być z siebie dumny

Komentarze

Na temat “Transfer Rabiota nie taki prosty. Francuz ma wymagania