Trudne negocjacje na linii Milan – Torino

Rade Krunić
Rade Krunić Grzegorz Wajda

Milan kontynuuje rozmowy z Torino w sprawie pozyskania transferu Soauliho Meite. Na razie obu stronom nie udało się dojść do porozumienia. Rossoneri odrzucili między innymi zaproponowanie przez turyński klub rozwiązanie.

Milan jest poważnie zainteresowany sprowadzenie 26-letniego pomocnika. Klub z San Siro ma nadzieję na jego pozyskanie na zasadzie płatnego wypożyczenia z obowiązkowym wykupem za dziewięć milionów euro. Przedstawiciele Torino optują jednak za innymi rozwiązaniami.

Jak informuje SportMediaset, prezydent Torino Urbano Cairo jest gotowy do sprzedaży piłkarza, ale od razu na zasadzie definitywnego transferu. Klub ze Stadio Olimpico był także gotowy na przejęcie w rozliczeniu zawodnika Milanu Rade Krunicia, ale na takie rozwiązanie nie zgodził się trener Stefano Pioli.

Wzmocnienie drugiej linii, obok pozyskania nowego środkowego obrońcy, jest priorytetem Milanu na styczniowe okno transferowe. Meite miałby zwiększyć szkoleniowcowi Rossonerich pole manewru. W obecnym sezonie Francuz rozegrał na boiskach Serie 14 spotkań, zdobywając jednego gola i dokładając jedną asystę.

Środkowy pomocnik na włoskich boiskach występuje od lipca 2018 roku. Wówczas Torino sprowadziło go z francuskiego AS Monaco za 11,5 milionów euro. Do tej pory w Serie A wystąpił łącznie 82 razy, zdobył trzy gole i zanotował sześć asyst. Jego kontrakt z klubem obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku.

Rossoneri jednocześnie prowadzą rozmowy ze Strasbourgiem w sprawie transferu Mohameda Simakana. W kręgu zainteresowań Milanu ma znajdować się także obrońca Chelsea Fikayo Tomori.

Komentarze