Dyrektor Fiorentiny potwierdza: transfer Jovicia blisko

Luka Jović
Luka Jović PressFocus

Dyrektor Fiorentiny Daniele Prade potwierdził, że klub z Florencji jest bliski podpisania kontraktu z napastnikiem Realu Madryt Luką Joviciem, choć podkreślił, że transfer nie jest jeszcze sfinalizowany.

  • Luka Jović jest bliski przenosin do Fiorentiny
  • Ruch ten potwierdził dyrektor toskańskiego klubu
  • Prade podkreślił jednak, że transfer nie został jeszcze sfinalizowany

Fiorentina blisko ciekawego wzmocnienia

Już od pewnego czasu wszystko wskazywało na to, że Serb opuści tego lata Real Madryt. Włoskie media sugerowały, że gracz może trafić do Fiorentiny. Teraz doniesienia te potwierdził jeden z dyrektorów toskańskiego klubu.

– Jović jest graczem, którym bardzo się interesujemy, ale wcześniejsze doświadczenia związane z piłką nożną mówią mi, że umowa musi być najpierw całkowicie przypieczętowana, aby móc cokolwiek potwierdzić. Ta sama kwestia dotyczy Dodo. Nie zamkniemy tych spraw w ciągu dwóch dni – przyznał zachowawczo Prade.

Prade wyjaśnił również sytuację, która doprowadziła do tego, że Fiorentina nie dokonała transferu definitywnego w przypadku popularnego pomocnika Lucasa Torreiry. Przyznał, że klub złożył ofertę, która została od razu odrzucona przez agenta zawodnika i od tego momentu „coś się zmieniło”. Dodał, że klub zdecydował się zaufać w tej sytuacji Sofyanowi Amrabatowi bardziej niż reprezentantowi Urugwaju ze względu na występy marokańskiego pomocnika w ostatnich tygodniach minionego sezonu.

Obrońca Fiorentiny Nikola Milenković został powiązany z odejściem, głównie do Interu, w roli potencjalnego następcy Milana Škriniara. Prade powiedział, że klub odrzucił już dużą ofertę jednej z drużyn Premier League, ale nie wykluczył, że zawodnik może tego lata opuścić Toskanię.

Zobacz również: Pioli spokojny o wzmocnienia Milanu

Komentarze