Transfer Ikone do Fiorentiny potwierdzony

Jonathan Ikone
Jonathan Ikone PressFocus

AC Fiorentina osiągnęła porozumienie w sprawie transferu skrzydłowego Lille OSC Jonathana Ikone. Zawodnik przenosi się do włoskiego klubu na zasadzie definitywnego transferu.

  • Zgodnie z zapowiedziami Jonathan Ikone od stycznia będzie zawodnikiem Fiorentiny
  • 23-latek całą dotychczasową karierę spędził na francuskich boiskach

Ikone zamienia Lille na Fiorentinę

Lille w piątkowe przedpołudnie poinformowało o finalizacji transferu 23-letniego Francuza, który kontrakt z Fiorentiną podpisze 3 stycznia, po otwarciu transferowego okna we Włoszech. Według nieoficjalnych informacji Lille otrzyma za swojego zawodnika 14 milionów euro. Kwota ta może wzrosnąć o dodatkowy miliony euro z tytułu bonusów. W umowie między klubami znajdzie się również zapis gwarantujący Lille 15 procent od kolejnego transferu.

Ikone otrzymał również od francuskiego klubu zgodę na wcześniejszy wyjazd do Włoch i rozpoczęcie treningów z Fiorentiną. 

23-letni piłkarz jest wychowankiem akademii Paris Saint-Germain, z którego był dwukrotnie wypożyczany do Montpellier. Latem 2018 roku za pięć milionów euro przeniósł się do Lille. Na boiskach francuskiej Ligue 1 rozegrał do tej pory 157 spotkań, zdobywając 13 bramek i dokładając do tego 23 asysty.

Zobacz także: Fiorentina wzmacnia ofensywę

Komentarze