Trabzonspor – Roma: Mourinho zaliczył udany debiut

Lorenzo Pellegrini
Lorenzo Pellegrini fot. PressFocus

AS Roma pokonała Trabzonspor w pierwszym meczu IV rundy eliminacji do fazy grupowej Ligi Konferencji. Gialorossi wygrali z ekipą z Turcji 2:1. Gole dla Wilków strzelili Lorenzo Pellegrini i Eldor Shomurodov.

Trabzonspor postawił się Romie

AS Roma zaliczyła udany debiut w oficjalnym spotkaniu pod wodzą Jose Mourinho. Rzymianie zdali tym samym ostatni test przed startem nowej kampanii Serie A. Już w sobotę ekipa z Rzymu zmierzy się na Stadio Olimpico z Fiorentiną.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji na Medical Park Stadium gospodarze umiejętnie neutralizowali mocne strony Wilków. Następstwem tego był bezbramkowy remis do przerwy.

Po zmianie stron Roma po raz pierwszy sforsowała defensywę rywali w 55. minucie. Na listę strzelców wpisał się Lorenzo Pellegrini, wykorzystując podanie od Henricha Mychitariana. Rzymianie z prowadzenia cieszyli się jednak tylko do 64 minuty, gdy do siatki trafił Andreas Cornelius i mieliśmy 1:1.

Giallorossi wywiązali się z roli faworyta

W ostatnich fragmentach rywalizacji zespół Mourinho postawił na swoim. Gola na wagę wygranej Romy strzelił Eldor Shomurodov, który zanotował swoje debiutanckie trafienie w nowej drużynie w 81. minucie. 26-latek dobił strzał Gianluki Manciniego, po którym piłka trafiła w poprzeczkę.

W szeregach Wilków całe zawody na ławce rezerwowych spędził Nicola Zalewski. Młody zawodnik został powołany przez Paulo Sosuę na wrześniowe zgrupowanie reprezentacji Polski, w którego trakcie Biało-czerwoni rozegra trzy mecze w eliminacjach do mistrzostw świata.