Totti: wolałbym się zabić niż odejść z Romy

Francesco Totti
Francesco Totti PressFocus

Były kapitan AS Roma udzielił wywiadu, w którym przyznał, że klub potrzebuje ludzi znających środowisko.

Totti – żywa legenda

Były kapitan i gwiazda AS Roma, Francesco Totti, udzielił wywiadu z Bobo TV, w którym mówił o swoim pożegnaniu z klubem.

Wyobrażałem sobie siebie w Romie na zawsze. Potem postawili mnie pod ścianą, zmuszając do decyzji, której sam nigdy bym nie podjął. Postanowiłem pozostać w świecie piłki nożnej – powiedział mistrz świata z 2006 roku.

Totti do czerwca 2019 roku spędził dwa sezony wśród dyrektorów Romy.

Gdyby pojawili się nowi właściciele i chcieli ze mną rozmawiać, usiadłbym i rozmawiał. Teraz jednak chcę skończyć iść moją ścieżką, nie czułbym spokoju, gdybym tego nie zrobił – powiedział były napastnik.

“AS Roma potrzebuje ludzi znających klub od podszewki”

Następnie podkreślił, jak wielkim uczuciem darzy klub.

Wolałbym się zabić niż opuścić Romę. Pamiętam tylko te dobre chwile. Patrzę na klub jako kibic. Jestem zły, bo mam nadzieję, że skończą sezon tak wysoko, jak to tylko możliwe. Mam nadzieję pomagać Romie wzrastać, choćby z zewnątrz. Cierpię przez to, że już mnie tam nie ma. Mogłem zrobić więcej niż inni dyrektorzy, ale byłem ostatnim Mohikaninem – powiedział Włoch. – Klub jest teraz zagraniczny, trenerem i dyrektorem sportowym są obcokrajowcy. W tej chwili w Romie brakuje kogoś, kto wie o niej wszystko. Jak myślisz, dlaczego tak wielu byłych zawodników nie bierze udziału w życiu klubu? Może dlatego, że byliby irytujący dla włodarzy. Gdybym ja władał klubem, poprosiłbym o pomoc byłych zawodników, bo znają się na piłce – dodał.

Aktualnie AS Roma zajmuje czwarte miejsce w Serie A. Rzymianie tracą dziewięć punktów do liderującego Interu.

Komentarze

Comments 4 comments

Dwa głupki sie na tej podstronie spotkały.
Pierwszy: Wolałbym się zabić niż opuścić Romę. – heh taaa na pewno
Drugi Cebulorz: Łzy mi ciekły jak kopał piłkarzy Juventusu.
A mi łzy ze śmiechu ciekły, gdy sobie później Totti patrzył jak ci których tak kopał znowu zdobywają scudetto pozostawiając Franka z Romą w ciemnej dupie XD