Totti odchodzi z Romy!

Serie A
Serie A

Francesco Totti, który całą swoją karierę sportową spędził w stolicy Włoch, ogłosił dziś oficjalnie, że odchodzi z Romy.

Czytaj dalej…

42-latek był związany z klubem od 1989 roku, gdzie zaczął grać jeszcze w drużynie juniorskiej. Kiedy w 2017 roku zawiesił buty na kołku postanowił pozostać w Rzymie w roli dyrektora sportowego.

Legenda Romy postanowiła jednak rozstać się ze swoim klubem. Swoją decyzję Totti wytłumaczył na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

– Odchodzę z klubu, gdyż moje zdanie nie było brane pod uwagę. Stałem się dla kierownictwa klubu postacią drugorzędną i pewnym balastem – powiedział Totti.

– Miałem nadzieję, że takie dzień nigdy nie nastąpi. To jest dla mnie coś okropnego. To gorsze uczucie niż zawieszanie butów na kołku. Opuszczenie mojego ukochanego klubu jest jak umieranie – dodał.

– Nie mogłem jednak postąpić inaczej. Odkąd Amerykanie przejęli klub starali się odsunąć mnie od drużyny. Trzeba przyznać, że im się to udało – kontynuował Totti.

– Nie chcę was jednak kłamać i niczego ukrywać. Moje relacje z zarządem były po prostu problematyczne. Wykluczano mnie przy każdej ważniejszej decyzji, obiecywano rzeczy, których ten klub nigdy nie dostał. Dali mi do zrozumienia, że nie chcą mnie tu – dalej mówił były kapitan Romy.

– Zawsze chciałem dla tej drużyny jak najlepiej. Nikt się jednak nie liczył z moim zdaniem, więc to jedyna decyzja jaką mogłem podjąć – podsumował Totti.

Francesco Totti w seniorskiej drużynie Romy występował w latach 1992-2017. Na swoim koncie ma m.in. mistrzostwo Serie A (2000/2001), dwa Puchary Włoch (2007 i 2008), dwa Superpuchary Włoch (2001 i 2007), a także wygraną ma Mistrzostwach Świata w 2006 roku z reprezentacją Włoch.

Komentarze