Totti: dla Romy mój telefon jest wyłączony

Francesco Totti
Francesco Totti PressFocus

Francesco Totti został ambasadorem Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2026. W spotkaniu z tej okazji były kapitan AS Roma przyznał, że nie ma kontaktu z nikim z klubu, a jeśli ktoś z włodarzy Giallorossich zechce z nim porozmawiać, będzie miał wyłączony telefon.

  • Francesco Totti został ambasadorem Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2026
  • Były kapitan Romy wypowiedział się w superlatywach o Jose Mourinho
  • Jednocześnie przyznał, że nie ma kontaktu z nikim w klubie i nie planuje tego zmieniać

Totti: reprezentacja Włoch idzie w dobrym kierunku

Francesco Totti i mistrz paraolimpijski w szermierce, Bebe Vio, zostali ogłoszeni ambasadorami Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2026. W spotkaniu z okazji ogłoszenia tych nominacji były kapitan AS Roma wyznał, że żałuje, iż nigdy nie wystąpił na tego typu turnieju.

Chciałbym wziąć udział w igrzyskach olimpijskich. Szacunek do innych jest podstawową wartością olimpijską. Muszę powiedzieć, że miałem przyjemność spędzić urlop w Cortinie, gdzie odkryłem, że jazda na nartach sprawia prawdziwą frajdę – uważa legenda Giallorossich.

Następnie został zapytany o postawę reprezentacji Włoch, która skończyła fazę grupową Euro 2020 z kompletem punktów.

Jak na razie wszystko zmierza w dobrym kierunku. Nie chcę zapeszać, ale jesteśmy zjednoczeni jako zespół, a drużyna jednoczy również kraj – uważa Totti.

“Roma? Mój telefon jest wyłączony”

Nie mogło też zabraknąć pytań o AS Roma. Francesco Totti całą piłkarską karierę spędził na Stadionie Olimpijskim, a później przez dwa lata pracował jako menedżer drużyny. W 2019 roku rozstał się jednak z klubem w atmosferze kłótni. Sądząc po wypowiedziach wieloletniego kapitana Giallorossich, rany się jeszcze nie zagoiły.

Jose Mourinho mówi, co myśli. Wzięliśmy najsilniejszego trenera na świecie. Gdybym był młodszy, chciałbym, by mnie trenował. Nie rozmawiam jednak z nikim z Romy i nie sądzę, by w klubie istniała dla mnie jakaś funkcja. Czy czekam aż się skontaktują? Mój telefon jest wyłączony – powiedział 44-latek.

Totti występował w seniorskiej drużynie Romy w latach 1993-2017. Z klubem sięgnął po mistrzostwo, a także dwa Puchary Włoch. W 785 występach zanotował rekordowe 307 bramek i 185 asyst.

Przeczytaj również: Fiorentina celuje w zatrudnienie Fonseki.

Komentarze