Tottenham negocjuje z Interem transfer defensora

Alessandro Bastoni
Alessandro Bastoni Pressfocus

Tottenham rzutem na taśmę wywalczył kwalifikację do Ligi Mistrzów. Koguty ostatni raz w prestiżowych rozgrywkach grały w sezonie 2019/20. Zespół potrzebuje wzmocnień, aby móc rywalizować z najsilniejszymi zespołami w Europie. Zdaje sobie z tego sprawę Antonio Conte, który chciałby ściągnąć do Londynu swojego byłego podopiecznego – Alessandro Bastoniego.

  • Bastoni ma za sobą bardzo dobry sezon w barwach Interu
  • Z defensorem współpracować znów chciałby Antonio Conte
  • Tottenham rozpoczął już negocjacje z wicemistrzami Włoch w sprawie transferu Bastoniego

Bastoni może znów połączyć siły z Conte

W trakcie poprzedniego sezonu Antonio Conte narzekał mocno na szerokość kadry Tottenhamu. Wobec licznych kontuzji w zespole Włoch miał mocno ograniczone pole manewru jeśli chodzi i wybór wyjściowej jedenastki. Niektórzy zawodnicy nie grali na swoich pozycjach, a sytuacja mocno irytowała szkoleniowca. 

Tottenham planuje aktywnie przepracować letnie okienko transferowe, a zarząd obiecał Antonio Conte dodatkowe środki na niezbędne wzmocnienia. Jednym z nich może być Alessandro Bastoni. Stoper w poprzednim sezonie był prawdziwą podporą defensywy Interu Mediolan. Dobrze zna go Conte, który miał okazję współpracować z nim za czasów trenowania Nerazzurrich

Sky Sports informuje, że Koguty prowadzą już negocjacje z Interem w sprawie transferu Bastoniego. Problemem może okazać się kwota odstępnego Włocha. Portal Transfermarkt wycenia go na 60 milionów euro, a wicemistrzowie Włoch nie będą chcieli tanio się go pozbywać. W poprzednim sezonie 23-latek zanotował aż 44 mecze. Zanotował w nich jedną bramkę i trzy asysty.

Sprawdź też: Chilijczycy na wylocie z Interu Mediolan

Komentarze