Tottenham faworytam do pozyskania gwiazdy Fiorentiny

Dusan Vlahovic
Dusan Vlahovic fot. PressFocus

Tottenham Hotspur według informacji SportItalia jest aktualnie jedynym klubem, chcącym pozyskać Dusana Vlahovicia z ACF Fiorentiny. Wcześniej chętne na pozyskanie Serba było również Atletico Madryt, ale odpuściło i zarzuciło sieci na Matheusa Cunhę z Herthy Berlin.

  • Dusan Vlahovic jeszcze tego lata może zmieć klub
  • Serbski napastnik łączony jest z transferem do Tottenhamu Hotspur
  • Suma transakcji może wynieść 60-70 milionów euro

Fiorentina blisko utraty kluczowego zawodnika

Tottenham Hotspur jest gotowy wyłożyć 60 milionów euro na transfer z udziałem Vlahovicia. Jest to suma bardzo bliska kwoty oczekiwanej przez władze Violi, wynoszącej 70 milionów euro.

Angielski klub wydaje się na dzisiaj zdecydowanym faworytem do pozyskania czołowego napastnika Serie A. Tym bardziej że z tematu pozyskania piłkarza wycofało się prawdopodobnie Atletico Madryt. Mistrzowie La Liga celują obecnie w transfer z udziałem gwiazdy niemieckiej Starej Damy.

Atletico ma zamiar skupić się na pozyskaniu Matheusa Cunhi. W związku z tym coraz bardziej realny wydaje się scenariusz, że z klubem ze Stadio Artemio Franchi na rzecz The Spurs pożegna się Vlahovic. Jeśli z klubu ze stolicy Anglii odejdzie Harry Kane, to jego miejsce będzie miał zająć reprezentant Serbii.

Alfredo Pedulla ze Sport Italia sugeruje natomiast, że Fiorentina już jest w trakcie poszukiwania nowego napastnika. Na liście życzeń są podobno: Gianluca Scamacca z Sassuolo i Andrea Belotti z Torino.

Viola już w najbliższy weekend zacznie nową kampanię w Serie A. W pierwszym meczu w nowym sezonie Fiorentina na wyjeździe zmierzy się z Romą.

Czytaj więcej: Fiorentina z konkretnym planem ws. Vlahovicia

Komentarze