Torino oficjalnie ogłosiło nazwisko nowego trenera

Davide Nicola
Davide Nicola fot. PressFocus

Torino FC oficjalnie poinformowało, że nowym trenerem pierwszego zespołu został Davide Nicola. Na stanowisku szkoleniowca Byków zastąpił Marco Giampaolo, który w poniedziałek został odsunięty od prowadzenia drużyny z Turynu.

Torino FC aktualnie plasuje się na 18. miejscu w tabeli Serie A. Dlatego ekipa ze Stadio Olimpico jest jednym z głównych kandydatów do spadku z ligi. Do bezpiecznej strefy turyńczycy tracą aktualnie punkt, więc rywalizacja o utrzymanie zapowiada się bardzo ciekawie.

W najbliższy piątek na drodze Byków stanie Benevento Calcio, którego barwy reprezentuje Kamil Glik. Dla reprezentanta Polski będzie to zatem wyjątkowe spotkanie, mając na uwadze to, że w przeszłości grał w zespole z Piemontu.

“Torino Football Club z przyjemnością ogłasza, że ​​Davide Nicola został nowym trenerem. Davide Nicola urodził się w Luserna San Giovanni, niedaleko Turynu, 5 marca 1973 r. Jako zawodnik reprezentował barwy Torino w sezonie 2005/2006, pomagając Granacie w wywalczeniu awansu do Serie A, dna co wpływ miał gol strzelony przez Nicolę w boju przeciwko Mantovie w dogrywce finału barażu o grę włoskiej ekstraklasie” – brzmi oficjalny komunikat opublikowany na oficjalnej stronie internetowej Torino.

“W 2010 roku rozpoczął karierę trenerską. Niezapomniane jest wyzwanie, które wykonał z Crotone, zdobywając 20 punktów w ostatnich 9 meczach, co pomogło klubowi pozostać w Serie A. Kolejne duże osiągnięcie w wykonaniu trenera miało miejsce w poprzednim sezonie, gdy uchronił Genoę przed spadkiem z ligi. Prezydent Urbano Cairo wita z powrotem Nicolę i życzy mu i jego sztabowi powodzenia” – czytamy dalej.

Komentarze

Na temat “Torino oficjalnie ogłosiło nazwisko nowego trenera